چرا مردم از ما خرید نمی‌کنند؟

آیا می‌دانید  مردم عموماً با احساس خود خرید می‌کنند و سپس این تصمیم را به صورت منطقی توجیه می‌کنند؟ اگر میخواهید بازاریابی شما اثربخش باشد باید بدانید که به چه صورت از

روانشناسی خریدار در تمام جنبه‌های برنامه فروش و بازاریابی خود استفاده کنید.

لازمه یک استراتژی  بازاریابی خوب، درک درستی از بازار هدف است.
چهار سؤال زیر را از خودتان بپرسید:

۱- خریدار ایده‌آل من یا مشتری هدف من چه کسی است؟

۲- زمانی که مشتری اقدام به خرید محصول یا خدمتی مشابه به آنچه که من دارم، می‌کند چه مشکلات و دغدغه‌هایی دارد؟

۳- آیا من راه‌حل خوبی برای برطرف کردن این مسائل و مشکلات دارم و  من چگونه میتوانم ترس های مشتری را شنایی و برطرف سازم؟

۴- آیا می توانم شرکت خود را به جایگاهی قابل توجه برسانم و خود را از رقبا متمایز کنم؟ در واقع چرا مشتری باید از من خرید کند؟

دغدغه،  عنصر کلیدی هر چهار سؤال است. فهم این دغدغه در رفع مشکل خریداران بسیار حائز اهمیت است.

زمانی که می‌خواهید وارد بازار بشوید سعی کنید که ابتدا دغدغه بازار هدف خود را درک کنید سپس مطمئن شوید که مشتری احتمالی شما از اینکه شما می‌توانید این دغدغه‌ها را برطرف کنید باخبر است. به عبارت دیگر ابتدا ذهن مشتری را بخوانید و سپس با پیام خود هرگونه عدم اطمینان را از او دور کنید. مردم بیشتر از هر چیز دیگری دوست دارند که به آن‌ها توجه شود و درک شوند، کسب‌و‌کارهایی که این عامل روان‌شناختی را درک می‌کنند نسبت به آن‌هایی که از این بینش برخوردار نیستند با فرصت‌های بیشتری رو‌به‌رو خواهند شد.

برای مثال اگر به رستورانی بروید که  با شما مانند یک مهمان ویژه برخورد کنند تجربه‌ بی‌نظیری خواهید داشت و دیگران را نیز تشویق می‌کنید که آن رستوران را امتحان کنند و خودتان هم همیشه به آن رستوران می‌روید. شرایط بازار هم به همین صورت است، مردم باید به شما  احساس اطمینان داشته باشند و به شما اعتماد کنند و هر شک و شبهه‌ای را از خود دور کنند. آخرین گام برای ایجاد اطمینان، تهیه محتوا است، یک محتوای خوب و اطمینان‌بخش با استفاده از این استراتژی که در سررسیدها، بروشورها، فیلم‌ها و سمینارها و سایر ابزارهای  فروش به افراد اطمینان بدهید و به آن‌ها کمک کنید تا بفهمند چرا باید از شما خرید کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان