تاکتیک‌های فروشندگان برتر در فروش چیست؟

چگونه باید از فوق ستاره‌هایی مثل ریچارد برانسون یا وارن بافِت الگوبرداری آگاهانه کرد؟
بسیاری از انسانها تنها به خواندن زندگی‌نامه این افراد اکتفا می‌کنند البته این کار برای آشنایی با این انسان های  بزرگ لازم  و ضروری  است

اما تنها راه شناخت موفقیت های  این افراد خواندن زندگینامه ی آنها نیست. مرحله اول باید آن‌ها را به لحاظ روان‌شناسی زیر ذره‌بین برد.
مرحله بعد این است که شخصیت افراد را به لحاظ روان‌شناسی تحلیل کنیم و ببینیم چه چیز‌هایی برای این افراد  دارای ارزش value)) هستند.

اعتقاد این افراد درباره زندگی، کسب‌وکار و ملاک‌های تصمیم‌گیری‌هایشان برای سرمایه‌گذاری را بررسی کنید سپس یافته‌های خود را به صورت استراتژی برای خود به کار ببریم. به عنوان مثال وارن بافت برخلاف افراد ثروتمند علاقه‌ای به خریدن خانه دوم، سوم و چهارم ندارد و در یک خانه بسیار معمولی زندگی می‌کند، فلسفه بافت این است که پول خود را در یکجا سرمایه‌گذاری می‌کند، برخلاف کسانی که می‌گویند سرمایه‌گذار نباید تمام تخم‌مرغ‌های خود را درون یک سبد بگذارد ، بافت عقیده دارد که باید تمام سرمایه را یکجا متمرکز کرد و از آن خردمندانه مراقبت کرد. او همچنین عقیده دارد که لذت بردن با ول خرجی  تفاوت دارد. افراد بسیار موفق مثل بافت و برانسون به ارزش حقیقی پول احترام می‌گذارند و این مفهوم را می‌توان در تمام کارهایشان دید که در عین حال از زندگی خود لذت می‌برند. بافت از زندگی در خانه ۳۴ هزار دلاری لذت می‌برد زیرا رشد کسب‌وکارش او را  بیشتر خوشحال می‌کند نه چیز دیگری.

این مطلب ممکن است برای شما مفید باشد:افزایش سریع فروش

برانسون می‌گوید:  «باید افراد درست را استخدام کنید سپس از سر راه آن‌ها کنار بروید زیرا افراد زیادی هستند که در یک زمینه خاص از ما بهتر عمل میکنند. برانسون  روی تیم سازی و سیستم سازی بسیار تاکید میکند.  براسون اعتقاد دارد در زندگی استرس هیچ چیزی را نداشته باشید، چیزی در کسب‌و‌کار نیست که ارزش نگرانی شما را داشته باشد. حتی اگر شکست می‌خورید خوش بگذرانید و به دنبال زندگی خود بروید.
به دیدگاه برانسون مشکل یعنی سلامتی خودمان یا یکی از اعضا خانواده به خطر بیفتد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان