۱۲  ویژگی  مهم  فروشندگان موفق و برتر دنیا

۱۲ ویژگی  مهم  فروشندگان موفق و برتر دنیا

فروش آمیزه‌ای از علم و هنر است. فروشندگان موفق باید دارای  ویژگی های زیر باشند:

۱: باید متکی به خودشان باشند.فروشندگان موفق، موفقیت خودشان را مدیون خودشان هستند.همچنین  صد درصد مسئولیت فروش و زندگی خودشان را به عهده می گیرند.

۲ : مثبت اندیش بودن  به همراه داشتن  انرژی مثبت .
فروشنده همیشه ممکن است پاسخ رد بشنود اما این بدان معنا نیست که شما رد شده‌اید، بلکه باید بگویید این فقط یک چالش است و من باید به راه خود ادامه بدهم. در نتیجه نگاه و نگرش مثبتی  نسبت به بازار و مشتری داشته باشید. نگرش مثبت باعث افزایش اعتماد به نفس خواهد شد ، در نتیجه  افزایش اعتماد به نفس نیز باعث افزایش فروش میشود. توجه همزمان به  سه مدل نگرش مثبت میتواند ما را در فروش موفق تر کند:
نگرش مثبت ذهنی(تصویر سازی و تجسم سازی مثبت)
نگرش مثبت کلامی با مشتریان
نگرش مثبت گفتگوی درونی با خود

۳ : فروشنده موفق باید همیشه در حال یادگیری باشد و هرگز دست از یادگیری بر ندارد. برای اینکه فروشنده‌ی موفقی باشید همواره درباره‌ی کسب‌وکار و صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید اطلاعات کسب کنید و دانش خود را به‌روز کنید. همچنین فروشندگان حرفه ای اطلاعات کاملی در مورد محصولات و خدمات خود دارند  و  باید نسبت به بازار و رقبا نیز آگاه باشند.
فروشنده ی موفق آمادگی پذیرش  سریع  تغییر و تحول را  نیز دارد.

۴:   داشتن صداقت و توانایی در برقراری ارتباط  موثر .
زمانی که به مشتری خود می‌گویید من پیگیری می‌کنم، واقعاً پیگیر کار باشید. فروشندگان موفق در کار خود انسجام دارند. مردم متوجه می‌شوند که آیا شما حرص خودتان را می‌زنید یا برای کمک به آن‌ها کار می‌کنید و اینکه آیا شما آدم صادقی هستید و قصد کمک کردن و مشاوره دادن را دارید یا خیر.

 

۵: در فروش از خودتان اشتیاق نشان بدهید و این شور و اشتیاق را به خریدار هم منتقل کنید. لحن بسیار خوبی داشته باشید و از  ادبیات کلامی منحصر به فرد خود استفاده کنید.

۶ : تنها به فکر پول و فروش نباشید، در عوض روی تعامل و کار با مشتری تمرکز کنید و این کار را از ابتدا انجام بدهید.

این مطلب ممکن است برای شما مفید باشد:استخدام,مصاحبه,انگیزه و اخراج حرفه ایی

۷ : صادقانه به دیگران کمک کنید تا به اهدافشان برسند. به وسیله این روش پول با پای خودش به سراغ شما می‌آید، پس لطفاً پول و تنها فروختن را کنار بگذارید.

۸ : فروشندگان موفق هیچ‌گاه مأیوس و تسلیم نمی‌شوند، آن‌ها هر روز سعی می‌کنند بهتر از دیروز باشند. هرگز تسلیم نشوید، اگر در یک تماس تلفنی یا مذاکره حضوری شکست خوردید، با شخصی که در این زمینه موفق بوده است صحبت کنید. به این باور برسید که موفق‌ترین فروشندگان دنیا بارها شکست خورده‌اند تا سرانجام به موفقیت دست پیدا کردند زیرا آن‌ها هرگز عقب‌نشینی نمی‌کنند.


۹: برای جذب مشتریان جدید ، ابزار ها و روش های متعددی وجود دارد که فروشندگان باهوش  و خلاق از تمام ابزار ها استفاده میکنند.

ابزار هایی همچون تلفن ، به دلیل اینکه تلفن یک ابزار ارتباطی سریع ، موثر و کم هزینه ست.بسیاری از فروشندگان قبل از تماس تلفنی از ابزار اینترنت، فضای وب و سوشیال مدیا  استفاده میکنند ، فروشندگان موفق قدرت شبکه های اجتماعی را جدی میگیرند، فروشندگان حرفه ای گاهی از ابزار  ایمیل نیز استفاده میکنند، استفاده از نامه مستقیم نیز یکی دیگر ابزارهاست، استفاده از سرویس پیامک به مشتریان هدف نیز ابزار کاربردی دیگری میباشد.گاهی میشود بسته هایی را برای مشتریان هدف ارسال کرد این بسته ها میتواند بروشور،کاتالوگ و حتی محصول نمونه باشد .برای خدمات نیز میتوان استفاده از خدمتی کوچک را برای مدت محدود جهت تست مشتری پیشنهاد داد.قرار ها و پرزنت های حضوری نیز یکی از مهمترین ابزار ها جهت جذب مشتریان هدف میباشد.

۱۰ :ویژگی دیگر فروشندگان موفق خوش مشرب بودن و  لبخند زدن  واقعی میباشد، حتی پشت تلفن نیز خنده ی شما مشخص میشود.فروشندگان موفق به راحتی با دیگران ارتباط برقرار میکنند و در شبکه سازی و ارتباط سازی مهارت بسیار بالایی دارند

۱۱ : پوشش حرفه ای یکی دیگر از مهمترین  ویژگی های مهم فروشندگان موفق دنیاست. این کار سبب اعتماد سازی میشود. من همیشه اعتقاد دارم خط اتوی یک

فروشنده و یا بوی مطبوع ادکلن یک فروشنده  و ترکیب مناسب و لباس های تمیز به عنوان نیروهای  نامریی و کمکی به فروشندگان کمک شایانی را میکنند.

۱۲٫  فروشندگان موفق به جای تمرکز روی ویژگی ها و مزیت ها بر روی منافع محصول و خدماتشان تمرکز میکنند. همیشه این سوال در ذهن مشتریان است:چرا باید این محصول را از شما بخرم ؟ چه نفعی برای من دارد؟  محصول شما چه کمکی به من میکند؟  فروشندگان موفق برای این پرسش ها پاسخ های بسیار خوبی را آماده میکنند.

دیدگاه کاربران
  • هوشنگ قربانیان 11 مرداد 1399 / 1:33 ق.ظ

    استاد بزرگ‌
    عالی بود
    ممنون🙏

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان