عزت نفس و اعتماد به نفس

عزت نفس جمع حرمت نفس و اعتماد به نفسه.حرمت نفس احترامی که به خودمون میذاریم؛بیشترین نوع برخورد دیگران با خودمون رو خودمون شکل میدیم. دقت در ظاهر و باطن خودمون میتونه حرمت نفس خودمون رو بالا ببره.اعتماد به نفس یعنی دست کم نگرفتن خودمون؛اعتماد به نفس با غرور فرق داره.اعتماد به نفس یعنی خودتو باور کنی نباید خودتو دست کم بگیری. روح خدا در جسم من و شماست.
هرگز بلافاصله نگو که نمیتونم همیشه بگو میتونم باید مشورت کنم؛ باید آموزش بیشتری ببینم؛ و تلاش بیشتری بکنم. کسی که عزت نفس داره هرگز نمیترسه و دچار غرور هم نمیشه؛خودت رو دست کم نگیر و رویاهای بزرگ داشته باش. برای رسیدن به اهدافت نیروهای خودت رو متمرکز کن؛ بجنگ؛ از دست دادن اعتماد به نفس یعنی باخت؛ یعنی مرگ؛ یعنی سیاهی. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند از گذشته درس میگیرند و برای آینده برنامه ریزی میکنند. امیدوارند و حال خوبی دارند.
اما افرادی که اعتماد به نفس ضعیفی دارند حسرت گذشته رو میخورند
از آینده می‌ترسند و حال رو فراموش میکنند.اعتماد به نفس از طریق مطالعه؛ مثبت اندیشی؛ معاشرت و همنشینی با انسانهای موفق قابل یادگیری و رشده.
نگرش ما عزت نفس رو شکل میده و وقتی نسبت به خودت احساس خوبی داری نشون میده عزت نفس بالایی داری و همین نگرش باعث کم شدن استرس میشه. 

 

 

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه
توسط
تومان